Jubileuszowy XX Puchar Warty za nami. Działo się wiele - jubileusz wymagał tego, aby wszystko przygotować jak najlepiej i chyba nam się udało. Na zawody przybyli jak zwykle spinningiści z całej Polski w prawie rekordowej liczbie 161 zawodników. Wśród startujących były 4 kobiety i 3 juniorów.

Wędkarze bez wątpienia dobrze radzili sobie nad wodą z rybami. Zostało sklasyfikowanych 91 zawodników, którzy zgłosili w sumie 139 pstrągów potokowych a wszystkich złapanych ryb było ponad 250 sztuk! Nie było chyba nikogo, kto nie miał kontaktu z rybą, a wśród tych niewyjętych były naprawdę duże okazy.Wszystko odbyło się według zasady NO-KILL – po zrobieniu rybie zdjęcia na specjalnej miarce, wracała ona natychmiast do wody. Dwie ryby z karty zawodnika były zaliczane do wyniku.

Wśród seniorów najlepszym łowcą został Piotr Mikołajczyk z Żyrardowa (88 cm). Drugie miejsce zajął Łukasz Bogusz z Łodzi (87 cm) a trzecie Sławomir Tyszkiewicz – OKW Katowice (86,5 cm).W kategorii junior zwyciężył Jacek Dziwiński – Spiner Częstochowa (35cm), który wyprzedził kolegę z klubu - Fabiana Hurka (33,5 cm). Najlepiej łowiącą kobietą została Aleksandra Płoszajska z Wałbrzycha (67,8 cm). Najdłuższego pstrąga potokowego (48 cm) złowił kolega Piotr Mikołajczyk.

Nastroje wśród uczestników były znakomite, ryby w wodzie współpracowały a spotkanie starych dobrych znajomych było bezcenne. Nagrody dzięki sponsorom były bogate i liczne, tak jak przystało na jubileuszowy Puchar Warty. Na zawody przybyło wielu startujących po raz pierwszy - to właśnie ich pozytywne opinie są bardzo dla nas ważne i mobilizujące.

Zawody po raz kolejny odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Wójta Gminy Kamienica Polska pana Cezarego Stempnia. Patronat medialny "Wędkarski Świat" - już wkrótce relacja i film z imprezy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy już na Spinningowy "XXI Puchar Warty"